TheOutfit cariere

Oraș de lucru: Bucuresti

Nivel carieră: Senior

Tip job: Full Time

Departament: Software

Limbi străine: Romana, Engleza

Senior FullStack Developer

Cautam un Senior Full Stack Developer care sa ni se alature in misiunea de a construi cel mai bun recommendation engine in fashion. Suntem un fashion-tech start-up care reinventeaza experienta de shopping folosind data science.

Mii de clienti folosesc The Outfit in fiecare luna, iar asta e doar inceputul. Imagineaza-ti cate oportunitati apar cand le vom cunoaste intreaga garderoba.

Vei avea oportunitatea sa lucrezi la aplicatiile care stau la baza intregului business: Operations & Styling App. Daca vrei sa te alaturi unui high growth start-up, aici e locul potrivit.

Responsabilitatile tale:

  • Dezvoltarea engine-ului ce sta la baza recomandarilor facute de serviciul nostru.
  • Dezvoltarea infrastructurii necesare pentru aplicatiile interne de Operations & Styling
  • Dezvoltarea de aplicatii web REST, lucrul cu baze de date SQL si cu diverse servicii Cloud (e.g. Microsoft Azure, Google Services);
  • Ownership pe new features de la identificarea problemei pana la implementarea solutiei finale

Despre tine:

  • Esti pasionat/a de tehnologie si vrei sa te alaturi unui tech start-up
  • Esti motivat/a sa rezolvi probleme complexe si iti place sa gasesti solutii out of the box
  • Esti o persoana autonoma
  • Ai experienta de minim 5 ani in dezvoltarea de software – back-end (aplicatii web, desktop, scripting)
  • Ai cunostinte si experienta in urmatoarele limbaje de programare si tehnologii: Java, SQL, baze de date, Spring Boot, Git, Jira, React.
  • Reprezinta un plus: Python sau alte limbaje de scripting, familiar cu servicii Cloud

Cultura noastra:

  • Avem o atitudine de tip “get things done”.
  • Suntem autonomi si luam initiativa.
  • Credem ca designul este foarte important si punem mult accent pe asta.
  • Suntem la intersectia dintre tehnologie si fashion si vrem sa schimbam o industrie intreaga.
  • Gandim la nivel mare si pe termen lung.
  • Suntem 100% transparenti, atat intre noi, cat si cu clientii nostri.

Ce iti putem oferi?

  • O experienta de invatare cu provocari interesante! Intr-un start-up lucrurile sunt foarte dinamice si problemele ce necesita rezolvare sunt foarte variate, asa ca vei invata intr-un an cat altii in 10!
  • Oportunitati de crestere salariala, in functie de performanta si rol.
  • ESOP (Employee Stock Option Plan) alocat
  • Beneficii extra-salariale, precum abonament la sali de sport & abonament medical (in functie de nevoile tale).
  • Un mediu de lucru dinamic si placut: punem mare accent pe lucrul in echipa si pe dezvoltarea fiecarui membru.
  • Vei putea asista la toate etapele de dezvoltare & scalare ale unui tech start-up. Am inchis prima runda de finantare tip pre-seed in valoare de 300k euro recent.